CO MÓWIĄ O MNIE INNI?


.

Paweł Szubart

Paweł Szubart Czarny pas BJJ

Facebook

"Mariusz to kompetentny i godny zaufania specjalista. Cenie w nim to, że potrafi umiejętnie wspierać w przygotowaniu mentalnym. Warto mieć go w swoim zespole, można w ten sposób wiele zyskać"

Sebastian Jagielski

Sebastian Jagielski Trener i sędzia

Facebook

"Sympatyczny gość o ciekawym podejściu do życia i wszystkich jego aspektów. Bardzo podoba mi się to co i jak robi. Doceniam chęć podnoszenia możliwości zawodników w sferze ich psychiki i samokontroli"


CO MÓWIĘ O SOBIE?


.

.


.

Mariusz Nikodem to Coach Prowokatywny, konsultant sportowy, autor bloga.

Cenię w sobie świadomość własnej niewiedzy – każda chwila to początek nauki. Nie nawołuje wszystkich by szli w jednym konkretnym kierunku rozwoju (a najlepiej tym moim). Podchodzę ostrożnie do tematów, na których się nie znam. Doradzam w obrębie swoich kompetencji lub rekomenduje innego specjalistę.

Zależy na minimalizowaniu presji u zawodników, aby mogli w pełni rozwijać swój potencjał. W miarę możliwości pracuje z całym środowiskiem sportów walki (trenerzy, właściciele klubów, managerowie itd.), ponieważ każdy jego „element” na siebie wzajemnie oddziałuje. To oddziaływanie jest bardzo ważne, a bywa z nim różnie.

Swoją pracę, jak i partnerów traktuje bardzo poważnie. Jestem sceptykiem. Preferuje bezpośrednie podejście w budowaniu relacji (czasami jestem zbyt surowy dla siebie i innych). Nie nawiedzi niedomówień, manipulacji oraz szerzenia pseudonaukowych bzdur.

Podczas współpracy szukam realnych możliwości oraz dobieram sprawdzone naukowo narzędzia i modele. Uważam, że efekty są ważne, ale prawda i etyka są ważniejsze.

Swoją praktykę prowadzę tylko i wyłącznie w środowisku sportów walki.  To pozwala dobrze wejść w świat moich partnerów. 

Posiadam niebieski pas (4 Cup) w Taekwon-do ITF. Wiem co to znaczy brak treningów przez kontuzje (złamania, skręcenia, stłuczenia). Część zawodników to docenia.

Uwielbię Stand-up (oraz Roast), niskoprocentowy alkohol (wina i piwa rzemieślnicze), muzykę, książki, podróże oraz wegańskie jedzenie (zwłaszcza burgery, pizze i sushi).

.


WYBRANE PAPIERY


.

.

SKORZYSTAJ Z KONSULTACJI

NAPISZ DO MNIE